Przejdź do treści
Warsztaty rękodzieła dla firm i instytucji-min

Mam na imię Ola. Od kilku lat mój wolny czas zajmuje rękodzieło. Szydełkuję, splatam makramy, tkam na krośnie koralikami bransoletki. Przekazuję swoją wiedzę i umiejętności na warsztatach.

Tworzenie relaksuje, ma moc terapeutyczną i uzdrawiającą. Uczy cierpliwości. Daje satysfakcję, radość i dumę. Otwiera na nowe możliwości.

Co będziemy robić, jaką techniką, z jakich materiałów, jakimi narzędziami. Opowiadam o wykorzystywanych materiałach. Odpowiadam na wszystkie pytania.

Aby każdy mógł zobaczyć, co sam może stworzyć, jakie ma możliwości. Zainteresowanym opisuję sposób wykonania i potrzebne materiały.

Wszystkie warsztaty przeznaczone są dla każdego – początkującego i doskonalącego swoje umiejętności. To też świetna okazja do miłego spędzenia czasu. Warsztaty mogą być zorganizowane dla pracowników, dla gości, dla klientów, dla dzieci, dla kobiet, dla seniorów, dla rodzin…

Na tych warsztatach pracujemy sznurkiem bawełnianym o grubości 5 mm i szydełkiem grubości 9 mm. Każdy wykona podkładkę na stół o średnicy ok. 30 cm. Warsztaty są przeznaczone dla młodzieży oraz osób dorosłych, dla grupy do 8 osób. Czas trwania ok. 3 godz.

Na tych warsztatach stworzymy za pomocą szydełka okrągły koszyk z bawełnianego sznurka. Sznurek grubości 5 mm, szydełko grubości 9 mm. Dno koszyczka będzie miało średnicę ok. 20 cm. Warsztaty są przeznaczone dla młodzieży oraz osób dorosłych, dla grupy do 8 osób. Czas trwania ok. 3 godz.

Podczas tych warsztatów uczestnicy wykonają na szydełku etui na telefon lub okulary. Etui zrobimy z bawełnianego sznurka grubości 3 mm, za pomocą szydełka o grubości 9 mm. Następnie wykonamy zawieszkę / breloczek jako ozdobę do etui.
Warsztaty są przeznaczone dla młodzieży oraz osób dorosłych, dla grupy do 8 osób. Czas trwania ok. 2 godz.

Na tych warsztatach stworzymy szydełkiem okrągłą podkładkę z bawełnianego sznurka. Podkładka może byś okrągła, lub w kształcie koła, serca, króliczka lub kotka. Sznurek grubości 3 mm, szydełko grubości 5 mm. Warsztaty są przeznaczone dla młodzieży oraz osób dorosłych, dla grupy do 8 osób. Czas trwania ok. 1,5 godz.

Na tych warsztatach stworzymy za pomocą splotów makramowych zawieszkę do plecaka, torby, która może również służyć jako brelok do kluczy. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od 9 r.ż., młodzieży oraz osób dorosłych, dla grupy do 15 osób. Czas trwania do 2 godz.

Na tych warsztatach stworzymy za pomocą splotów makramowych bardzo prostą, ale efektowną ozdobę ze sznurka, który można rozczesać. Będzie to wiszący na kijku liść (lub kilka liści – w zależności od tempa pracy grupy). Warsztaty są przeznaczone dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, dla grupy do 15 osób. Czas trwania ok. 1,5 godz.

Na tych warsztatach stworzymy za pomocą sznurków bardzo prostą tęczę z chmurkami do powieszenia na ścianę. Każdy z uczestników wybierze swoje kolory tęczy i przyklei je do tekturowej podkładki. Następnie dokleimy chmurki. Warsztaty idealne dla dzieci, ale nie tylko – dla młodzieży i dorosłych również. Grupa może liczyć do 20 osób. Czas trwania ok. 1 godz.

Podczas warsztatów utkamy na krośnie bransoletkę z malutkich koralików w wybranych przez siebie kolorach. Warsztaty przeznaczony są dla dzieci od 8-9 r.ż, młodzieży i osób dorosłych, mogą w nich brać udział także dziecko plus osoba dorosła do pomocy. Dla grupy do 10 osób. Czas trwania 1 – 3 godz. – w zależności od szerokości bransoletki.