Przejdź do treści

WARSZTATY RĘKODZIEŁA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. ROBILIŚMY TĘCZE

Dzieci i młodzież bardzo lubią rękodzieło. Bardzo lubią tworzyć. Są skupione, starają się. Widać, że czerpią z warsztatów i pracy ze sznurkiem dużą przyjemność.

Na ostatnich warsztatach robiliśmy z dziećmi i młodzieżą tęcze. Ponad 30 osób w dwóch grupach.

Każdy zrobił swoją tęczę z bawełnianych kolorowych sznurków. Bardzo prosta ozdoba do pokoju, do powieszenia na ścianę lub na cokolwiek innego (klamkę, uchwyt do szafki, lustro). Każdy wybrał swoje ulubione kolory. Przed przystąpieniem do klejenia (bo sznurki są po prostu przyklejone dobrej jakości klejem) kolory zostały sprawdzone, czy na pewno są odpowiednie, czy razem ładnie wyglądają. Ja nie podpowiadałam, pokazałam tylko swoje dwie tęcze – dla przykładu. Ale nie ingerowałam w gust i wybór dzieci. Każdy wybrał takie kolory, jakie uważał za najlepsze.

Kolejny etap to klejenie – sznurek po sznurku, dokładnie, blisko siebie, żeby nie było widać tekturki, która jest podstawą tęczy. Na zakończenie wyrównaliśmy sznurki naszej tęczy (młodszym dzieciom pomagałam, starsze robiły to samodzielnie), przykleiliśmy papierowe chmurki i zawieszkę. I już.

Prawda, że bardzo proste? A do tego baaardzo ładne.

A to wszystko pomiędzy innymi warsztatami, które organizowała Gmina Stupsk oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Stupsku.

Inne warsztaty od SZTUKI UPLECIONEJ znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *