Przejdź do treści

Uszyliśmy ponad 100 dużych flag!

26 kwietnia 2023 r. w naszej gminie odbyła się akcja ręcznego szycia kotylionów. Kotyliony wycinaliśmy z filcu i szyliśmy według opracowanej metody. Akcja ta była finałem, ponieważ przed tym dniem uszyliśmy na maszynach ponad 100 flag!

To był naprawdę duży wyczyn. Wymagał od całej grupy dużego zaangażowania. Wymagał sporego nakładu mojej pracy, ponieważ przygotowałam wykrój, prototyp. Musiałam dokładnie obliczyć rozmiar szablonu do wycinania flag, ponieważ mieliśmy do dyspozycji biało – czerwoną flagę o długości 104 metry i szerokości 1,80 m i z niej właśnie szyliśmy te mniejsze. Te mniejsze również wcale nie były takie małe, ponieważ przeznaczone były do powieszenia na budynek.

Uszyte flagi rozdawaliśmy tym mieszkańcom, którzy przyszli 26 kwietnia ręcznie szyć kotyliony. A z kolei kotyliony były przeznaczone do dystrybuowania bezpłatnie mieszkańcom przed Świętem 3 Maja.

To była naprawdę spektakularna akcja zakończona oczywiście sukcesem. Ale na ten sukces trzeba było 'troszkę’ popracować 😉

Akcję organizował Gminny Ośrodek Kultury w Stupsku oraz Gmina Stupsk, ja byłam odpowiedzialna za sprawy 'techniczne’ związane z szyciem na maszynach i szyciem ręcznym.