Przejdź do treści

Miś wyraź się dziś – warsztaty szycia ręcznego i haftu

Włączyłam się w akcję organizowaną przez nitkomaniacy.pl oraz Dom Kultury Kadr.

Projekt, podczas którego powstają misie, które mówią. Mówią poprzez wyhaftowany na nim napis. Każdy wyhaftuje ważne, inspirujące, nurtujące dla niego słowo, sentencję. Misie są częścią wystawy prezentowanej w różnych częściach Warszawy i w innych polskich miastach.

Wpadłam na pomysł, żeby do szycia misiów zaprosić młodzież ze Szkoły Podstawowej w Stupsku. Młodzież jak zawsze niezawodna 🙂 Napisałam do Fundacji Nitkomaniacy z prośbą o przesłanie nici i materiałów do szycia misiów. Razem z paczką otrzymałam tego oto misia, którego widzicie poniżej. Śliczny!

miś wyraź się dziś haftowany miś ręcznie szyty

To nie były łatwe zajęcia. Najpierw każdy wyciął swojego misia, później wymyślił hasło jaki będzie wyhaftowane na jego brzuszku. Poza tym, misia należało uszyć starannie, ponieważ trafiał do wystawy.

Uszyliśmy przepiękne misie. To nie było łatwe zadanie. Wymagało uwagi i skupienia. I dużo cierpliwości. Ale uszyliśmy całą armię 😉 prześlicznych misiów. Każdy miś miał wyhaftowane ważne, zwracające uwagę, dodające pewności siebie, otuchy hasło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *