Przejdź do treści

Czytanie jest słodkie – warsztaty dla dzieci

Po raz kolejny zostałam zaproszona o poprowadzenie zajęć rękodzielniczych dla dzieci podczas półkolonii organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Opinogórze Górnej.

Dzieci z Opinogóry już wiedzą, że jeśli pojawiam się ja, to również pojawia się praca z tasiemkami, lub sznureczkami, lub niciami, lub koralikami, lub innymi tym podobnymi. Tak było również tym razem. Robiliśmy z dziećmi papierowe zakładki do książek. Wykorzystaliśmy do tego papier (wiadomo), kolorową mulinę i igły do wyhaftowania wafelka, kolorowe papierowe porcje lodów (przygotowane przeze mnie), tasiemki do ozdobienia.

Było bardzo słodko 😁

Dzieci wykonały swój pierwszy prosty haft 😃 oraz samodzielnie zaprojektowały i wykonały papierową zakładkę do książki. Za pomocą igły i muliny dzieci wyszyły wafelek loda, następnie przykleiły klejem porcje lodów. Każdy wybrał swoje ulubione smaki (kolory) 😉 Pozostało jeszcze przywiązanie kolorowych tasiemek po to, aby zakładkę było widać, gdy włożymy ją do książki. Ostatnim etapem wykonania zakładki było naklejenie naklejki z hasłem przewodnim naszych warsztatów, czyli 'Czytanie jest słodkie’